Orzecznictwo
|
Z praktyki
|
Znakowanie produktów
|
Podcasty
|
Strefa innowatora
x
Wyszukaj na stronie:
Zaloguj się »
Zamów »
x
Orzecznictwo
Z praktyki
Znakowanie produktów
Podcasty
Strefa innowatora
Paweł Majcher
Paweł Majcher
Paweł Majcher
adwokat, PGM Kancelaria Adwokacka
4
artykuły na stronie
10% opłata za reklamę suplementów diety planowana od 1 kwietnia 2020 r.
Ministerstwo zdrowia przygotowało projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z promocją prozdrowotnych wyborów konsumentów do konsultacji społecznych. Jej celem ma być troska o dobro konsumentów. Celem projektu ustawy jest wykorzystanie polityki fiskalnej jako narzędzia służącego promocji prozdrowotnych wyborów konsumentów. Według rządowego projektu ustawy media mają płacić 10 procent podatku od emitowanych reklam suplementów diety Środki te będą przekazywane Narodowemu Funduszowi Zdrowia. Planowany termin wejścia w życie ustawy to 1 kwietnia 2020 r. bieżącego roku.
5 marca 2020
Czytaj więcej »
Użycie terminu bio zawsze oznacza ekologiczną metodę produkcji – z orzecznictwa NSA
Produkty „bio” i „eko” cieszą się niesłabnącą popularnością wśród konsumentów. Spośród wielu podobnych do siebie produkty ekologiczne wybierane są właśnie z uwagi na sugestię, że wyprodukowane zostały metodą naturalną. Samo użycie w oznakowaniu tego rodzaju terminów dopuszczalne jest wyłącznie po spełnieniu odpowiednich wymagań. A jednak praktyka pokazuje, że producenci wyrobów żywnościowych, w tym suplementów diety i dietetycznych środków spożywczych specjalnego przeznaczenia, dość dowolnie znakują swoje produkty terminem „bio”. Co na to organy kontroli i sądy administracyjne? Jaka kara grozi za stosowanie tego terminu niezgodnie z przepisami i wprowadzanie konsumentów w błąd?
17 grudnia 2018
Czytaj więcej »
Jakie są wymogi stosowania oświadczeń żywieniowych?
Zgodnie z ustawą o bezpieczeństwie żywności podmiot nieprzestrzegający wymagań w zakresie znakowania środków spożywczych podlega karze pieniężnej w wysokości do trzydziestokrotnego przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego w gospodarce narodowej za rok poprzedzający. Sprawdź, czy spełniasz wymagania dotyczące oświadczeń żywieniowych, by nie narazić przedsiębiorstwa na straty finansowe.
23 listopada 2018
Czytaj więcej »
Informacje na opakowaniu muszą być rzetelne – wyrok NSA
W dniu 2 sierpnia 2018 r. NSA wydał wyrok, który jest istotny z punktu widzenia wprowadzania na rynek produktów rolno-spożywczych. Zgodnie z nim umieszczanie na opakowaniu produktu nierzetelnych informacji może skutkować nałożeniem dotkliwych dla przedsiębiorcy kar pieniężnych. Z poniższego przykładu dowiesz się, czego jako profesjonalista powinieneś unikać, wprowadzając produkty do obrotu.
22 listopada 2018
Czytaj więcej »
3800
3650
3630
3603
Akty prawne
E-booki
Wzory dokumentów
Zapisz się na bezpłatny newsletter
Adres e-mail
*
Zapisz się
Znam i akceptuję warunki
Regulaminu
i
Polityki Prywatności
*
Chcę otrzymywać informacje drogą elektroniczną i telefoniczną o dodatkowych promocjach, rabatach dotyczących produktów własnych WIP i partnerów WIP. Wiem, że moja zgoda może być wycofana w dowolnym momencie. *
Odbierz e-book w
prezencie!
Kontrola w zakładzie produkcyjnym
- jakie masz urpawnienia i obowiązki
© Wiedza i Praktyka
/WiedzaiPraktyka
/wip