Pytanie:
Czy możliwe jest pod kątem prawnym zastosowanie związków miedzi i srebra i/lub ich odpowiedników w postaci nanomateriałów? Czy jeśli badania przeprowadzone w certyfikowanym laboratorium wykażą brak jakiejkolwiek migracji jednego ze wspomnianych metali do modelowych płynów imitujących żywność np. wody, wodnego roztworu etanolu, wodnego roztworu kwas octowego i oliwy z oliwek możliwe jest zastosowanie takiego typu rozwiązania w laminatach?
Artykuły
Siedem praktyk dla liderów, które pomagają tworzyć w organizacji kulturę prowadząca do poprawy bezpieczeństwa żywności (na podstawie FOOD SAFETY CULTURE):
Przykład zawsze idzie z góry. To liderzy oraz osoby na stanowiskach kierowniczych, poprzez konkretne komunikaty i działania są odpowiedzialni za tworzenie kultury w organizacji, która ma bezpośredni wpływ na efektywność w podnoszeniu poziomu bezpieczeństwa. To oni również mogą podjąć dialog wewnątrz organizacji, aby stworzyć odpowiedni wzorzec standardów postępowania pracowników, najbardziej optymalny pod kątem poprawy bezpieczeństwa żywności.
Standard IFS Food v. 6.1 w praktyce
Zapewnienie jakość i bezpieczeństwa żywności są dziś dla producentów branży spożywczej jednym z największych wyzwań. Produkcja i dystrybucja środków spożywczych o odpowiedniej jakości to podstawowy element budowania zaufania konsumentów na rynku. Wzrost świadomości konsumentów oraz rosnące wymagania klientów zobowiązują producentów żywności do wdrażania systemów bezpieczeństwa żywności. W artykule omówiono najnowszą wersje standardu IFS Food v. 6.1, przedstawiono proces certyfikacji, korzyści wynikające z wdrożenia standardu oraz główne wymagania w ujęciu praktycznym.
Standard Certyfikacji Systemów Zarządzania Jakością i Systemów Zarządzania Jakością i Bezpieczeństwem Żywności Polskiej Izby Mleka
Niniejszy standard został opracowany w celu wsparcia organizacji z branży mleczarskiej oraz spożywczej w sprawowaniu kontroli i nadzoru nad produktami pozyskiwanymi od krów karmionych paszami wolnymi od GMO (dalej zwanymi „BEZ GMO”).