Kierunek zmian w standardzie IFS Food v.7
Artykuł został opracowany na podstawie udostępnionej przez Międzynarodowy Komitet Techniczny IFS wersji roboczej standardu IFS Food v.7 w październiku 2019 roku. Nowa wersja standardu miała obowiązywać od pierwszego kwartału 2021 roku, jednak właściciel standardu w lutym tego roku wydał oświadczenie w sprawie przełożenia publikacji oficjalnej wersji normy. Powodem wydłużenia czasu publikacji jest konieczność oceny standardu przez Europejskie Forum Akredytacji (EA) w ramach ustanowionej procedury. »
Koronawirus – jak zapobiec panice wśród pracowników
Coraz większa liczba ofiar i zwiększająca się liczba przypadków zachorowań na koronawirusa na świecie jest zagrożeniem dla zdrowia publicznego. Jest to olbrzymie wyzwaniem dla kadry zarządzającej która powinna podjąć jak najszybciej konkretne działania związane z edukacją i przeciwdziałaniem wybuchowi paniki wśród pracowników. »
Polska Izba Mleka " BEZ GMO"
Polska Izba Mleka (zwana dalej PIM) wychodząc naprzeciw rosnącym oczekiwaniom konsumentów oraz podmiotów zrzeszonych w PIM, opracowała Standard Polskiej Izby Mleka „BEZ GMO” (zwany dalej Standard PIM „BEZ GMO”). Umożliwia on członkom PIM oraz innym, niezrzeszonym podmiotom działającym w łańcuchu spożywczym i paszowym wdrożenie wymagań zapewniających stosowanie najlepszych praktyk w obszarze produktów BEZ GMO oraz zapewnienie zgodności z przepisami prawa. »
Nanocząstki w opakowaniach
Pytanie: Czy możliwe jest pod kątem prawnym zastosowanie związków miedzi i srebra i/lub ich odpowiedników w postaci nanomateriałów? Czy jeśli badania przeprowadzone w certyfikowanym laboratorium wykażą brak jakiejkolwiek migracji jednego ze wspomnianych metali do modelowych płynów imitujących żywność np. wody, wodnego roztworu etanolu, wodnego roztworu kwas octowego i oliwy z oliwek możliwe jest zastosowanie takiego typu rozwiązania w laminatach? »
Siedem praktyk dla liderów, które pomagają tworzyć w organizacji kulturę prowadząca do poprawy bezpieczeństwa żywności (na podstawie FOOD SAFETY CULTURE):
Przykład zawsze idzie z góry. To liderzy oraz osoby na stanowiskach kierowniczych, poprzez konkretne komunikaty i działania są odpowiedzialni za tworzenie kultury w organizacji, która ma bezpośredni wpływ na efektywność w podnoszeniu poziomu bezpieczeństwa. To oni również mogą podjąć dialog wewnątrz organizacji, aby stworzyć odpowiedni wzorzec standardów postępowania pracowników, najbardziej optymalny pod kątem poprawy bezpieczeństwa żywności. »
Standard IFS Food v. 6.1 w praktyce
Zapewnienie jakość i bezpieczeństwa żywności są dziś dla producentów branży spożywczej jednym z największych wyzwań. Produkcja i dystrybucja środków spożywczych o odpowiedniej jakości to podstawowy element budowania zaufania konsumentów na rynku. Wzrost świadomości konsumentów oraz rosnące wymagania klientów zobowiązują producentów żywności do wdrażania systemów bezpieczeństwa żywności. W artykule omówiono najnowszą wersje standardu IFS Food v. 6.1, przedstawiono proces certyfikacji, korzyści wynikające z wdrożenia standardu oraz główne wymagania w ujęciu praktycznym. »
10% opłata za reklamę suplementów diety planowana od 1 kwietnia 2020 r.
Ministerstwo zdrowia przygotowało projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z promocją prozdrowotnych wyborów konsumentów do konsultacji społecznych. Jej celem ma być troska o dobro konsumentów. Celem projektu ustawy jest wykorzystanie polityki fiskalnej jako narzędzia służącego promocji prozdrowotnych wyborów konsumentów. Według rządowego projektu ustawy media mają płacić 10 procent podatku od emitowanych reklam suplementów diety Środki te będą przekazywane Narodowemu Funduszowi Zdrowia. Planowany termin wejścia w życie ustawy to 1 kwietnia 2020 r. bieżącego roku. »
Jak przygotować procedurę wycofywania wadliwego produktu z rynku?
Część I Każdy przedsiębiorca zobowiązany jest do zapewnienia najwyższej jakości produktów żywnościowych. Niestety niekiedy dochodzi do pomyłek lub błędów, które powodują, że w obrocie znajduje się produkt, który nie spełnia wymagań jakościowych a nawet może być niebezpieczny dla konsumentów. W tej sytuacji należy jak najszybciej wycofać produkt z rynku, korzystając z przygotowanej wcześniej procedury. »
Jak zapobiegać skażeniu żywności przez patogeny odzwierzęce?
Zapobieganie chorobom odzwierzęcym zaczyna się na etapie pozyskiwania surowca przeznaczonego do produkcji, kolejnym krokiem jest rygorystyczna kontrola środowiska produkcji i personelu. Wprowadzając program prewencji, warto przyjrzeć się miejscom w zakładzie, w których bakterie najczęściej zalegają – proponujemy skorzystać z zaprezentowanego w artykule przewodnika. »
Probiotyki na rynku żywności - perspektywy i prognozy
Raporty dotyczące rozwoju rynku probiotyków przewidują, że w latach (2020-2024). europejski rynek produktów probiotycznych będzie wykazywał tendencję rosnącą. Wszyscy analitycy oczekują znacznego wzrostu probiotyków stosowanych jako dodatki do żywności i napojów, jak również segmentu paszowego. »
- « pierwsza
- «
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- »
- ostatnia »