Ostatnie dni naboru do trzeciej edycji akceleratora foodtech.ac, rozwijającego innowacyjne start-upy z sektora spożywczego.
Tylko do końca tygodnia (27 września; godz. 23:59) można zgłaszać swoje pomysły na rewolucyjne rozwiązania z obszaru foodtech. Pandemia koronawirusa uwypukliła potrzeby usprawnień w sektorze spożywczym - zarówno w bezpieczeństwie produkcji, jak i łańcuchach dostaw. W odpowiedzi na to foodtech.ac po raz kolejny poszukuje najbardziej obiecujących pomysłów na biznesowe rozwiązania w sektorze agri-food, które przejdą intensywny 8-tygodniowy program pod okiem mentorów. »
Prawidłowo znakowanie przydatność do spożycia i numeru partii na produktach piekarniczo-cukierniczych
Określenie terminu przydatności do spożycia należy do podstawowych obowiązków producenta żywności w zakresie znakowania produktów. Wynika to z Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie znakowania środków spożywczych, które oznaczenie daty minimalnej trwałości albo terminu przydatności do spożycia uznaje za informację niezbędną. »
Wytyczne dla zakładów przetwórstwa mięsnego na czas pandemii
Urzędy zajmujące się w USA bezpieczeństwem pracy oraz zapobieganiem chorobom (OSHA i CDC) wydały tymczasowe wytyczne dotyczące COVID-19 dla pracowników i pracodawców w branży mięsnej, zajmujących się pakowaniem i przetwarzaniem mięsa (wołowego, wieprzowego i drobiu). Warto zapoznać się z nimi i zastanowić nad wdrożeniem niektórych rozwiązań, jeśli chcemy zmniejszyć ryzyko przeniesienia koronawirusa wśród pracowników w zakładzie. »
Maska masce nierówna, czyli jak skutecznie chronić się przed wirusami
Stosowanie środków ochrony osobistej to teraz nie tylko zachowanie zdroworozsądkowe, ale też wymóg prawny. W kwietniu obowiązkowe stało się stosowanie płynów do dezynfekcji i rękawiczek w sklepach. A co z maseczkami? Żeby noszenie maseczki miało przełożenie na realną ochronę pracowników, warto wiedzieć, kiedy i jakie maseczki kupić, ale też w jaki sposób właściwie je zakładać i zdejmować. »
Najlepsze praktyki dotyczące łańcucha dostaw w dobie pandemii
Bezpieczeństwo żywności wzbudziło bardzo poważne obawy ze strony konsumentów, którzy chcą wiedzieć czy wirus rozprzestrzenia się za pośrednictwem importowanej żywności. Priorytetem przemysłu spożywczego jest dostarczanie bezpiecznych produktów dla konsumentów. »
Tymczasowe wytyczne dla piekarzy- jak radzić sobie z brakiem dostępności masek przeciwpyłowych?
Mąka zbożowa jest jednym z podstawowych surowców stosowanych w przemyśle spożywczym oraz w produkcji pasz dla zwierząt. Biorąc pod uwagę charakter czynności produkcyjnych w tych gałęziach przemysłu, należy wskazać, że największe narażenie zawodowe na działanie pyłów mąki występuje w piekarniach i młynach zbożowych. »
Kierunek zmian w standardzie IFS Food v.7
Artykuł został opracowany na podstawie udostępnionej przez Międzynarodowy Komitet Techniczny IFS wersji roboczej standardu IFS Food v.7 w październiku 2019 roku. Nowa wersja standardu miała obowiązywać od pierwszego kwartału 2021 roku, jednak właściciel standardu w lutym tego roku wydał oświadczenie w sprawie przełożenia publikacji oficjalnej wersji normy. Powodem wydłużenia czasu publikacji jest konieczność oceny standardu przez Europejskie Forum Akredytacji (EA) w ramach ustanowionej procedury. »
Koronawirus – jak zapobiec panice wśród pracowników
Coraz większa liczba ofiar i zwiększająca się liczba przypadków zachorowań na koronawirusa na świecie jest zagrożeniem dla zdrowia publicznego. Jest to olbrzymie wyzwaniem dla kadry zarządzającej która powinna podjąć jak najszybciej konkretne działania związane z edukacją i przeciwdziałaniem wybuchowi paniki wśród pracowników. »
- « pierwsza
- «
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- »
- ostatnia »