|
Bezpieczeństwo żywności
Aktualności
|
Prawo o żywności
Prawo unijne
Prawo krajowe
|
Dietetyka
|
Standardy jakości
x
Wyszukaj na stronie:
Zaloguj się »
Zamów »
x
Aktualności
Prawo o żywności
Prawo unijne
Prawo krajowe
Dietetyka
Standardy jakości
Bezpieczeństwo żywności
Przydatne narzędzia »
×
Przydatne narzędzia
Podcasty i wideo porady
Checklisty i procedury
E-booki
Magazyn
Podcasty i wideo porady
Checklisty i procedury
E-booki
Magazyn
Katarzyna Kot
Katarzyna Kot
Katarzyna Kot
audytor wiodący ISO 2200, audytor wewnętrzny systemów IFS, BRC, manager HACCP, specjalista ds. prawa o żywności
48
artykułów na stronie
Strategia od Pola do Stołu - jak wpłynie na produkcję żywności?
Kiedy Komisja Europejska opublikowała długo oczekiwaną strategię „od pola do stołu”, natychmiast pojawiły się głosy zwolenników, jak i przeciwników. Strategia jest częścią Europejskiego Zielonego Ładu - najbardziej ambitnego pod względem środowiskowym wniosku legislacyjnego nowej Komisji, której pięcioletnia kadencja rozpoczęła się w grudniu ubiegłego roku.
6 listopada 2020
Czytaj więcej »
Zapobieganie COVID-19: Jak czyścić i dezynfekować powierzchnie podczas pandemii?
Zgodnie z zaleceniami GIS jedną z najbardziej skutecznych metod zapobiegania COVID-19 to prawidłowo przeprowadzone procedury mycia i dezynfekcji. Rekomendacje służb sanitarnych dotyczą wszystkich podmiotów. Dlatego przedstawiamy ulepszone procedury mycia i dezynfekcji dla producentów żywności podczas pandemii COVID-19. Producenci i dystrybutorzy żywności odgrywają kluczową rolę w ochronie zdrowia publicznego, podczas pandemii COVID-19. W tym niezwykle trudnym okresie producenci żywności muszą utrzymywać jeszcze większy rygor sanitarny niż dotychczas, dbając o zdrowie i dobre samopoczucie wszystkich klientów oraz pracowników.
1 lipca 2020
Czytaj więcej »
Polska Izba Mleka " BEZ GMO"
Polska Izba Mleka (zwana dalej PIM) wychodząc naprzeciw rosnącym oczekiwaniom konsumentów oraz podmiotów zrzeszonych w PIM, opracowała Standard Polskiej Izby Mleka „BEZ GMO” (zwany dalej Standard PIM „BEZ GMO”). Umożliwia on członkom PIM oraz innym, niezrzeszonym podmiotom działającym w łańcuchu spożywczym i paszowym wdrożenie wymagań zapewniających stosowanie najlepszych praktyk w obszarze produktów BEZ GMO oraz zapewnienie zgodności z przepisami prawa.
3 maja 2020
Czytaj więcej »
Standard Certyfikacji Systemów Zarządzania Jakością i Systemów Zarządzania Jakością i Bezpieczeństwem Żywności Polskiej Izby Mleka
Niniejszy standard został opracowany w celu wsparcia organizacji z branży mleczarskiej oraz spożywczej w sprawowaniu kontroli i nadzoru nad produktami pozyskiwanymi od krów karmionych paszami wolnymi od GMO (dalej zwanymi „BEZ GMO”).
1 kwietnia 2020
Czytaj więcej »
Probiotyki na rynku żywności - perspektywy i prognozy
Raporty dotyczące rozwoju rynku probiotyków przewidują, że w latach (2020-2024). europejski rynek produktów probiotycznych będzie wykazywał tendencję rosnącą. Wszyscy analitycy oczekują znacznego wzrostu probiotyków stosowanych jako dodatki do żywności i napojów, jak również segmentu paszowego.
4 lutego 2020
Czytaj więcej »
TACCP- Threat Assessment Critical Control Point
TACCP (Threat Assessment Critical Control Point) to proces zarządzania łańcuchem dostaw kładący szczególną ochronę przed celowym zanieczyszczeniem żywności. Koncentruje się na zapobieganiu takim zagrożeniom dla żywności jak sabotaż, wymuszanie, manipulowanie, celowe fałszowanie żywności oraz obronie żywności przed bio-terroryzmem. TACCP pomaga identyfikować i kontrolować punkty krytyczne w łańcuchu dostaw, które mogą być narażone na celowe zanieczyszczenie żywności.
31 lipca 2019
Czytaj więcej »
Audyt wewnętrzny - zapobieganie zakażeniom wywołanym przez Salmonella enterica, część I
31 lipca 2019
Czytaj więcej »
Alkaloidy pirolizydynowe
Coraz więcej badań klinicznych potwierdza kolejne przypadki skutków ubocznych stosowania produktów roślinnych (ekstraktów). Zwłaszcza w sytuacji długotrwałego zażywania. Do najgroźniejszych zagadnień zagrażających zdrowiu a nawet i życiu należą interakcje z lekami, ale także toksyczność, działanie alergizujące, mutagenne i karcinogerne. Dlatego przed wprowadzeniem surowca roślinnego do obrotu w postaci suplementów diety należy dokonać drobiazgowej analizy ryzyka.
31 lipca 2019
Czytaj więcej »
Producenci muszą być czujni na każdym kroku
WIHARS nałożył wysoką karę za nieprawidłowe oznakowanie schabu wieprzowego – rozmowa z mecenas Hanną Gąszcz-Krupowczyk
4 czerwca 2019
Czytaj więcej »
Audit HACCP
Producenci żywności wdrażają systemy ułatwiające monitorowanie i wyeliminowywanie potencjalnych zagrożeń dla żywności. Najpowszechniejsze z nich to HACCP (Analiza Zagrożeń i Krytyczne Punkty Kontroli, ang. Hazard Analysis and Critical Control Point), a także Dobra Praktyka Higieniczna (GHP, ang. Good Higiene Practice) i Dobra Praktyka Produkcyjna (GMP, ang. Good Manufacturing Practice). Jednak samo wdrożenie systemu HACCP nie jest wystarczające do prawidłowego nadzorowania i wyeliminowywania potencjalnego zagrożenia z produkowanej żywności. Po wdrożeniu systemu bezpieczeństwa zdrowotnego żywności należy go weryfikować w celu sprawdzenia jego aktualności, uzupełnienia i poprawienia tych elementów, które przyczyniają się do obniżania jakości oferowanych produktów.
4 czerwca 2019
Czytaj więcej »
« pierwsza
«
1
2
3
4
5
»
ostatnia »
3880
3829
3818
3803
3790
3735
3737
3739
3713
3717
Akty prawne
E-booki
Checklisty i procedury
Zapisz się na bezpłatny newsletter
Adres e-mail
*
Zapisz się
Znam i akceptuję warunki
Regulaminu
i
Polityki Prywatności
*
Chcę otrzymywać informacje drogą elektroniczną i telefoniczną o dodatkowych promocjach, rabatach dotyczących produktów własnych WIP i partnerów WIP. Wiem, że moja zgoda może być wycofana w dowolnym momencie. *
Odbierz e-book w
prezencie!
Kontrola w zakładzie produkcyjnym
- jakie masz uprawnienia i obowiązki
© Wiedza i Praktyka
/WiedzaiPraktyka
/wip