Ostatnie dni naboru do trzeciej edycji akceleratora foodtech.ac, rozwijającego innowacyjne start-upy z sektora spożywczego.
Tylko do końca tygodnia (27 września; godz. 23:59) można zgłaszać swoje pomysły na rewolucyjne rozwiązania z obszaru foodtech. Pandemia koronawirusa uwypukliła potrzeby usprawnień w sektorze spożywczym - zarówno w bezpieczeństwie produkcji, jak i łańcuchach dostaw. W odpowiedzi na to foodtech.ac po raz kolejny poszukuje najbardziej obiecujących pomysłów na biznesowe rozwiązania w sektorze agri-food, które przejdą intensywny 8-tygodniowy program pod okiem mentorów. »
Kamera termowizyjna
Jeśli decyzją GIS ze względu na sytuację epidemiologiczną, pracodawca będzie zobowiązany do pomiaru temperatury, pracownicy służby bhp będą musieli zmierzyć się z nie lada wyzwaniem. Pomiar musi być przeprowadzony z zachowaniem należytej staranności, w jak najkrótszym czasie oraz dawać wyniki nie obarczone błędem. »
Dodatki do żywności - przegląd wybranych kategorii
W dzisiejszych czasach zmiany społeczne spowodowały szybką ewolucję podaży żywności w Europie i na całym świecie. Podczas gdy malejący odsetek populacji zajmuje się pierwotną produkcją żywności, coraz częściej wymagamy większej różnorodności niż kiedykolwiek wcześniej w jedzeniu, które spożywamy. Spełniając wymagania konsumentów dotyczących różnorodności i wygody dzięki produktom spożywczym, które są jednocześnie zdrowe, bezpieczne i niedrogie, można osiągnąć, stosując nowoczesną technologię przetwarzania żywności, w tym różnorodne dodatki, które dzięki rygorystycznym testom okazały się przydatne i bezpieczne. »
Rozporządzenie dotyczące oświadczeń i jego cel
Najważniejszym aktem w Unii Europejskiej, który reguluje zasady stosowania oświadczeń żywieniowych i zdrowotnych jest rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady nr 1924/2006 z dnia 20 grudnia 2006 r. w sprawie oświadczeń żywieniowych i zdrowotnych dotyczących żywności, które było potem kilkukrotnie zmieniane. »