Pieniądze na innowacje - wykorzystaj szansę w programie NUTRITECH
Dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju wydłużył termin na składanie wniosków w I konkursie Programu rządowego NUTRITECH – żywienie w świetle wyzwań poprawy dobrostanu społeczeństwa oraz zmian klimatu. Wnioski można składać do dnia 30 listopada 2022 r. do godziny 16.00 »
Znakowanie żywności - panel dyskusyjny
System znakowania Nutri-Score z dnia na dzień rozprzestrzenia się na rynku unijnym i jest coraz częściej stosowany również przez polskich przedsiębiorców. W przeciwieństwie do innych rozważanych przez Komisję Europejską systemów znakowania, wywołuje wiele emocji i jest przedmiotem wielu burzliwych dyskusji. »
Znakowanie żywności - zaproszenie do panelu dyskusyjnego
System znakowania Nutri-Score z dnia na dzień rozprzestrzenia się na rynku unijnym i jest coraz częściej stosowany również przez polskich przedsiębiorców. W przeciwieństwie do innych rozważanych przez Komisję Europejską systemów znakowania, wywołuje wiele emocji i jest przedmiotem wielu burzliwych dyskusji. Coraz odważniej słychać krytyczne głowy na temat Nutri-Score płynące głównie ze strony producentów rolnych i przetwórców, ponieważ założenia tego systemu znakowania w dużej mierze deprecjonują produkty naturalne, ekologiczne, regionalne, czy tradycyjne oraz takie, których skład nie może ulec zmianie ze względu na obowiązujące przepisy. »
Nowe techniki genomowe - porada video
Niewiele jest obszarów dyskusji związanych z żywnością, które są bardziej emocjonalne niż te dotyczące organizmów modyfikowanych genetycznie (GMO). Debata publiczna toczy się często na granicy ostrego sporu, gdzie przedstawiciele obydwu stron są wzajemnie oskarżani o ignorowanie czy to korzyści czy zagrożeń. O innowacjach w produkcji żywności opowiada Katarzyna Kot »
Konferencja naukowa: Bezpieczeństwo żywności i żywienia
Jakość i bezpieczeństwo żywności to jedne z ważniejszych zagadnień w kontekście zdrowia i życia człowieka. Niemniej, istotne są, poza żywnością i klasycznymi produktami spożywczymi, także spożywane powszechnie suplementy diety oraz produkty innowacyjne. »
Ważne zmiany dla producentów żywności: Wspólne tworzenie zrównoważonych systemów żywnościowych: co się zmieni i kiedy
Celem strategii „Od pola do stołu” jest kształtowanie ścieżki UE w kierunku zrównoważonego systemu żywnościowego, który jest sprawiedliwy, zdrowy i przyjazny dla środowiska. Aby osiągnąć ten cel, ważne jest zaangażowanie uczestników łańcucha żywnościowego oraz omawianie z nimi wyzwań i możliwości związanych z przejściem na zrównoważone systemy żywnościowe. »
„Moc Polskich Warzyw” - jak rosną polskie warzywa
Kampania „Moc Polskich Warzyw” z sukcesami realizuje kolejne działania zachęcające do prowadzenia zdrowego trybu życia i zbilansowanej diety, opartej oczywiście na polskich warzywach. Właśnie powstał cykl filmów przybliżających konsumentom proces uprawy oraz pracę rodzimych producentów. »
Wzorcowanie urządzeń pomiarowych na spożywczych liniach produkcyjnych
Większość firm produkcyjnych z branży spożywczej widzi dużą potrzebę działania w zakresie jakości, bezpieczeństwa i wydajności. Szczególnie, że na polskim rynku funkcjonuje kilka standardów dotyczących jakości i bezpieczeństwa żywności, jak: ISO, IFS, BRC czy wymogi prawne GMP. Każdy z tych standardów wymaga od wytwórcy kontroli procesu produkcyjnego, a co za tym idzie weryfikacji poprawności wskazań pracującej aparatury kontrolno-pomiarowej. »
Jaki będzie rok 2022 dla polskiej branży zbóż?
Teoretycznie wszyscy związani z polską branżą zbóż powinni ostatnio spać spokojnie. To, co zdrowe, lokalne i proste było w centrum około pandemicznego marketingu, ale też realnych zainteresowań większości Polaków w tym czasie. Jednak problemy branży restauracyjnej czy Brexit uderzają też w rynek zbóż. Jaki był dla niego rok 2021 i co będzie w kolejnym? »
- « pierwsza
- «
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- »
- ostatnia »